STAVĚT SE DŘEVEM

Vsaďte na to nejlepší z přírody

Nejlepší stavební materiál poskytuje příroda

Dřevo: Lze je cítit, prožívat, jednoduše přispívá k příjemnému pocitu

Les je pro nás lidi již tisíce let symbolem pozitivní energie. Poskytuje nám příjemnou čerstvost a je nádhernou součástí přírody. Firma KAMPA to přináší do Vašeho domova. Ručíme za kvalitu a hodnotnou architekturu ze dřeva, za ekologické a energeticky účinné řešení.

Ochrana klimatu a povědomí v oblasti využívání energetických zdrojů začíná u nás výběrem materiálů a končí vysoce kvalitním domem, který spotřebovává méně energie, než ji produkuje.

Dřevo – z přesvědčení a z odpovědnosti

Přínos pro naši planetu

Dům KAMPA přispívá k šetrnému vlivu na naši planetu. Domy KAMPA nezpůsobují téměř žádné škodlivé emise skleníkových plynů, ale vážou mnoho tun CO2. Proto sází firma KAMPA na dřevo. Z lesů, které nepřetržitě dorůstají a jsou trvale obhospodařovány. S vědomím spotřebovat co možná nejméně energie, a to již při výrobě. To je aktivní ochrana klimatu. Přebíráme tím odpovědnost za naše životní prostředí.

Dosavadní způsob stavění a bydlení způsobuje enormní spotřebu energie a zdrojů. To značně zatěžuje naše životní prostředí. My všichni neseme odpovědnost za to, že zůstane zachována naše příroda, a tím náš základ života. Z tohoto důvodu je nejvyšší čas něco udělat pro naši budoucnost. Dnes. Nikoli zítra. Proto stavíme ze dřeva. Kromě toho má dřevo dlouhou životnost. Například můj rodný dům pochází z roku 1785. To je jasný důkaz dlouhé životnosti.»
Josef Haas, výkonný ředitel firmy KAMPA

DŘEVĚNÉ STAVBY ZNAMENAJÍ KVALITU

VYSOKÁ PŘESNOST

Milimetrová přesnost u stěnových, stropních a střešních prvků – to je neporovnatelná vlastnost. To je přesnost staveb ze dřeva. Pomocí moderních zařízení ovládaných počítačem spojujeme u firmy KAMPA přesnou předvýrobu s individuálními požadavky. Nezávisle na povětrnostních podmínkách, neboť Váš dům je předvyroben v hale a montáž lze provést během několika dnů. Tak vzniká kvalita. Opakovatelná výroba. Bez kompromisů.

ARCHITEKTURA DOKONALÝCH TVARŮ

Stavíme mosty mezi řemeslnou dokonalostí a designovou architekturou, spojujeme know-how s nejmodernější technikou. Naše kořeny v tradiční řemeslné práci a moderní inženýrské umění umožňují prvotřídní stavby ze dřeva v dobové architektuře dokonalých tvarů. A to vše s více než 120 lety zkušeností.

DŘEVO PŘINÁŠÍ PŘÍRODU DO DOMU

DŘEVO PRO NAŠE SMYSLY

Dřevo dýchá, nádherně voní a je na dotyk velmi příjemné.
Od té doby, co lidé staví, staví ze dřeva, neboť je to jediný stavební materiál, který lze použít přímo z přírody. Dřevo má vysokou nosnost a přitom je pružné, lze je značně zatížit, má vysokou životnost a vynikající izolační vlastnosti.

DŘEVO VYTVÁŘÍ PŘÍJEMNOU ATMOSFÉRU

Stavby ze dřeva znamenají u firmy KAMPA zdravé bydlení. Přirozená příjemná atmosféra, kterou chladný beton nebo cihla nemohou nikdy docílit.
Každý stroj s jeho individuální kresbou je jedinečný – unikát jako dům KAMPA. Dřevo vytváří živoucí atmosféru, kterou nelze s ničím srovnat. Stavíme proto domy, ve kterých stojí za to žít a které nabízejí zdravé bydlení. Dřevo v domě vnímáte i tehdy, i když je nevidíte.

PĚT DŮVODU PRO STAVĚNÍ SE DŘEVEM

Dřevo je design

Se dřevem uskutečňujeme návrhy domů, které mají zcela zvláštní charakter. Vyvinuli jsem pro Vás novou kulturu staveb ze dřeva, díky které mohou vzniknout domy, ve kterých stojí za to žít. Design dřeva se nazývá Setros, Kubos... nebo také myKAMPA.
 

Dřevo je pevné

Stavby ze dřeva mají zvlášť vysokou životnost a jsou tvarově stálé. Již v minulosti byly tyto vlastnosti ceněny, o tom svědčí staré hrázděné domy a mosty. Také dnešní požadavky na stavby vícepodlažních domů jsou vynikajícím způsobem zvládány pomocí dřeva.
 

Dřevo je odpovědnost

Stavěni se dřevem znamená ochranu klimatu. Zachováváme si naši planetu pro nás a pro naše děti. Dřevo pro dům KAMPA doroste v trvale obhospodařovaných lesích během 23 sekund. Dřevo je přírodní produkt, dýchá a je měřítkem pro stavění v budoucnosti.
 

Dřevo je kvalita

Dřevo izoluje teplotní extrémy a tlumí hluk. Ve výrobě používá firma KAMPA při stavbě ze dřeva vysoce moderní techniku. Digitálně a automaticky dosahuje stavba ze dřeva přesnosti, která hledá sobě rovnou.

Dřevo je zdravé bydlení

Dřevo je příroda a reguluje jako žádný jiný materiál klima v místnosti. Dřevo příjemně voní, je nám lidem odedávna důvěrně známé. Dřevo na nás působí příznivým a uklidňujícím dojmem a jednoduše zaručuje příjemné klima v místnosti.